Report as inappropriate
Color Country Aussies

Color Country Aussies

Breed:

Miniature Australian Shepherd

Owner:

1976churp

Website:

http://www.colorcountryaussies.com

Location:

Cedar City, Utah, United States

Phone:

4355901301

Email:

Email Color Country Aussies
Color Country Aussies Color Country Aussies Color Country Aussies Color Country Aussies Color Country Aussies

Color Country Aussies - Puppies for Sale

Color Country Aussies currently does not have any puppies for sale on PupLookUp.

Some more information about Color Country Aussies:

Dostarcza również cennych informacji na temat kontroli poziomu cukru we krwi

„Zarządzanie cukrzycą typu 2 to długa wojna, a nie bitwa wygrana w ciągu miesiąca lub dwóch”, mówi Sethu K. Reddy, MD, MBA, szef sekcji cukrzycy dorosłych w Joslin Diabetes Center w Bostonie w stanie Massachusetts.

Poziom cukru we krwi: kiedy jest za niski lub za wysoki

Hormon insuliny pobiera cukier (glukozę) z pożywienia i wykorzystuje go jako energię. W przypadku cukrzycy typu 2 nie masz wystarczającej ilości insuliny lub organizm nie jest w stanie jej używać, a nadmiar cukru nadal krąży w krwiobiegu.

Według American Diabetes Association docelowy zakres stężenia cukru we krwi dla większości osób z cukrzycą typu 2 wynosi 80 do 130 miligramów na decylitr (mg/dl) przed posiłkiem i mniej niż 180 mg/dl jedną do dwóch godzin po rozpoczęciu posiłku.

Odczyt 160 mg/dl lub wyższy jest zwykle uważany za wysoki poziom cukru we krwi (hiperglikemia). Z biegiem czasu poziom cukru we krwi w zakresie od 160 do 250 mg/dl może wpływać na każdy narząd w twoim ciele, mówi dr Reddy. Jest związany z chorobami serca, oczu, nerek, neuropatią, udarem i chorobami naczyń. Jeśli poziom cukru we krwi wzrośnie do 500 mg/dl, mogą wystąpić objawy, takie jak pragnienie, częstsze oddawanie moczu, utrata masy ciała, niska energia i senność, mówi.

Niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia) występuje, gdy poziom spada poniżej 70 mg/dl. Jest to ryzyko, gdy zażywasz insulinę lub inne leki przeciwcukrzycowe, zbyt długo przebywasz bez posiłku, jesteś aktywny lub pijesz alkohol.

Jeśli poziom cukru we krwi spadnie zbyt nisko, prawdopodobnie będziesz się trząść i spocić, a także możesz rozwinąć drżenie, mówi Reddy. Inne objawy mogą obejmować przyspieszone bicie serca, ból głowy, osłabienie, dezorientację, głód, drażliwość, brak koordynacji i bladość skóry. Jeśli poziom cukru we krwi nadal spada do 30 mg/dl i poniżej, możesz zapaść w śpiączkę cukrzycową.

Poprawa kontroli poziomu cukru we krwi

Dobra kontrola poziomu cukru we krwi może pomóc w uniknięciu objawów i powikłań zbyt wysokiego lub niskiego poziomu. Poczujesz się również lepiej i będziesz miał więcej energii, mówi dr Rasa Kazlauskaite, dyrektor medyczny Rush University Prevention Center w Chicago, Illinois i profesor nadzwyczajny na wydziale medycyny prewencyjnej i chorób wewnętrznych.

Zacznij od tych 10 wskazówek, które pomogą Ci ograniczyć poziom cukru we krwi i lepiej radzić sobie z cukrzycą typu 2:

1. Trzymaj się swojego planu leczenia. Jest wiele leków, które pomagają kontrolować poziom cukru we krwi, mówi Reddy. Przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami jest niezbędne — nie pomijaj dawek.

2. Jedz zgodnie z harmonogramem. Spożywanie zdrowych posiłków o mniej więcej tej samej porze każdego dnia pomaga utrzymać stały poziom cukru we krwi. Ponadto „rutynowe posiłki i konsystencja pomagają uniknąć silnego głodu i pomagają lepiej działać lekom” – mówi dr Kazlauskaite.

3. Rozprowadzaj węglowodany w ciągu dnia. Postaw sobie za cel spożywanie od dwóch do czterech porcji węglowodanów — około 30 do 60 gramów — na posiłek, mówi dr Margaret Powers, doktor nauk medycznych, CDE, prezydent-elekt opieki zdrowotnej i edukacji w American Diabetes Association i naukowiec z Park Nicollet Health Services International Diabetes Centre w Minneapolis, Minnesota. Ponieważ węglowodany podnoszą poziom cukru we krwi, ich rozmieszczenie może pomóc utrzymać poziom w zdrowym zakresie.

4. Sprawdź poziom cukru we krwi. Testowanie glukometrem to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, jak Twój organizm reaguje na spożywane posiłki. Dostarcza również cennych informacji na temat kontroli poziomu cukru we krwi. „Nie każdy z cukrzycą typu 2 musi to robić każdego dnia” – mówi dr Powers. Niektórym osobom może wystarczyć kilka razy w tygodniu, ale należy to ustalić z lekarzem. Ogólnie rzecz biorąc, osoba, która nie przyjmuje insuliny, zaczynałaby od badania poziomu cukru we krwi trzy razy dziennie: na czczo rano, przed największym posiłkiem i godzinę do dwóch po tym posiłku, dodaje, dodając, że osoby przyjmujące insulinę mogą Testuj częściej, w zależności od schematu insulinoterapii.

5. Zapisz swoje statystyki. Zapisywanie tego, co jesz, wraz z odczytami poziomu cukru we krwi, pozwoli Tobie i Twojemu lekarzowi ocenić swoje postępy. Użyj notatnika, witryny internetowej lub aplikacji, aby śledzić.

6. Reaguj na oznaki niskiego poziomu cukru we krwi. Najczęstszą przyczyną niskiego poziomu cukru we krwi jest niewłaściwy czas posiłku podczas przyjmowania leków przeciwcukrzycowych, mówi Kazlauskaite. Kiedy poczujesz znaki ostrzegawcze, wypij 15 gramów węglowodanów, takich jak 4 uncje soku, zaleca Joslin Diabetes Center. Po 15 minutach odpoczynku zmierz poziom cukru we krwi. Jeśli jest poniżej 70, zjedz kolejne 15 gramów węglowodanów.

7. Ruszaj się. Według badań opublikowanych w 2015 roku w Journal of Physical Therapy Science, osoby z cukrzycą typu 2, które ćwiczą, mają lepszą kontrolę nad poziomem cukru we krwi oraz lepszym ciśnieniem krwi i poziomem cholesterolu. Aby uniknąć niskiego poziomu cukru we krwi, zjedz dodatkową porcję węglowodanów na pół godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń, radzi Powers. Jeśli ćwiczysz przez długi czas lub wykonujesz intensywną aktywność, być może będziesz musiał wypić rozcieńczony sok lub spożyć inny węglowodan podczas treningu.

8. Zaplanuj jedzenie na mieście. Powers mówi, że dodatkowe węglowodany czające się w restauracjach, takie jak panierowanie kurczaka, mogą sprawić, że jedzenie na mieście z cukrzycą typu 2 będzie wyzwaniem. Planuj z wyprzedzeniem, przeglądając menu restauracji online. Przy zamawianiu ogranicz także tłuszcze, takie jak masło i śmietana, dla lepszego zdrowia serca.

9. Niech to będzie sprawa rodzinna. Reddy sugeruje rekrutację członków rodziny, aby zdrowo się odżywiali i ćwiczyli razem z Tobą, aby było to bardziej zabawne niż zadanie.

10. Zatrzymaj grę w obwinianie. Nie bój się, jeśli zmagasz się z kontrolowaniem poziomu cukru we krwi, mówi Reddy. Ze względu na naturalny postęp choroby poziom cukru we krwi z czasem rośnie i może być potrzebnych więcej leków.

Zapisz się do naszego Newslettera na temat cukrzycy!

Najnowsze informacje na temat cukrzycy typu 2

5 sposobów radzenia sobie z cukrzycą typu 2 podczas pracy w domu

Nie pozwól, aby Twoja rutyna telepracy wywołała kolejkę górską z cukrem we krwi.  

Autor: Krista Bennett DeMaio 31 marca 2021 r. Treści reklamowe sponsorowane

Food Rx: Endokrynolog dzieli się tym, co je w ciągu dnia, aby pomóc w zapobieganiu cukrzycy typu 2

Lekarz ze Stanford University, który specjalizuje się w leczeniu osób z cukrzycą typu 2 i otyłością, mówi o podstępnym jedzeniu warzyw i porcjowaniu ryżu. . .

Autor: Kate Ruder18 marca 2021 r.

Cukrzyca typu 2 powiązana ze zwiększonym ryzykiem choroby Parkinsona

Dane genetyczne sugerują, że może istnieć bezpośredni związek między cukrzycą typu 2 a wyższym ryzykiem wystąpienia zaburzenia ruchu oraz jego progresji. . .

Lisa Rapaport 12 marca 2021

Więcej dowodów Raz w tygodniu zastrzyk semaglutydu pomaga osobom z cukrzycą schudnąć

Sprzedawany w mniejszej dawce pod markami Ozempic i Rybelsus w leczeniu cukrzycy typu 2, semaglutyd może być również bezpieczny i skuteczny w przypadku przewlekłej wagi. . .

Lisa Rapaport 8 marca 2021

8 rzeczy, które ludzie z cukrzycą muszą wiedzieć o szczepionkach COVID-19

Dowiedz się o bezpieczeństwie, skuteczności i znaczeniu szczepionek przeciw COVID-19, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich żyje z cukrzycą typu 1 lub 2.

Autor: Kate Ruder21 stycznia 2021

Czy istnieje związek między cukrzycą typu 2 a zanieczyszczeniem powietrza?

Pojawiające się badania naukowe sugerują, że narażenie na zanieczyszczenie powietrza może wpływać na ryzyko cukrzycy i utrudniać leczenie choroby. . .

Autor: Kate Ruder20 stycznia 2021

Metformina może prowadzić do zdrowszych ciąż u kobiet z cukrzycą typu 2

Kobiety w ciąży z cukrzycą typu 2, które przyjmowały metforminę, przybrały na wadze mniej, potrzebowały mniej insuliny i miały mniejsze ryzyko urodzenia dużych dzieci. . .

Lisa Rapaport10 grudnia 2020

Większość osób z cukrzycą może mieć bardzo wysokie ryzyko śmiertelnej choroby serca w ciągu 10 lat

Nowe wyniki badań podkreślają znaczenie zarządzania czynnikami ryzyka chorób serca, jeśli żyjesz z cukrzycą typu 2.

Melissa John Mayer 1 grudnia 2020 r.

Dieta śródziemnomorska powiązana z 30-procentowym zmniejszeniem ryzyka cukrzycy u kobiet

Wyniki po dwudziestoletniej obserwacji pomagają oświetlić kluczowe ścieżki w ciele, które pomagają wyjaśnić ochronne korzyści tego popularnego stylu odżywiania.

Autor: Becky Upham23 listopada 2020

7 błędów w diecie niskowęglowodanowej, których należy unikać w przypadku cukrzycy

Ograniczenie węglowodanów jest podstawą leczenia cukrzycy, ale nie jest niezawodne. Unikaj tych błędów niskowęglowodanowych dla lepszego zdrowia z cukrzycą typu 2.

Autor: K. Aleisha Fetters13 listopada 2020"

Ból w klatce piersiowej jest jednym z objawów zawału serca. Chris Rout/Alamy

Według nowego badania opublikowanego w specjalnym wydaniu magazynu Circulation Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego ataki serca stają się coraz częstsze u młodych kobiet.

Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące przyjęć do szpitala w Stanach Zjednoczonych i odkryli, że wizyty w szpitalu z powodu zawału serca u pacjentów w wieku od 35 do 54 lat wzrosły z 27 procent w latach 1995-99 do 32 procent w latach 2010-14. Wzrost był bardziej wyraźny u kobiet, które odnotowały 10-procentowy wzrost liczby przyjęć w porównaniu z 3-procentowym wzrostem w przypadku mężczyzn.

Badanie wykazało również, że młode kobiety przyjmowane do szpitali z powodu zawału serca częściej były czarne i miały wysokie ciśnienie krwi, przewlekłą chorobę nerek, cukrzycę i inne schorzenia, o których wiadomo, że zwiększają ryzyko zawału serca.

Kobiety te rzadziej otrzymywały inwazyjne leczenie w celu otwarcia zatkanych tętnic, a także rzadziej otrzymywały zalecane przez wytyczne leki, takie jak leki rozrzedzające krew, beta-blokery, leki obniżające poziom cholesterolu i terapie zmniejszające ryzyko przyszłych zawałów serca.

„Młodsze kobiety prawdopodobnie zostały w pewnym stopniu przeoczone pod względem ryzyka chorób serca i jest to coś, o czym świadczeniodawcy muszą być świadomi” – mówi jedna z autorek badania, dr Melissa Caughey, epidemiolog sercowo-naczyniowy z University of North Carolina School medycyny w Chapel Hill. „Niektóre z różnic, które obserwujemy, mogą wynikać z tego, że kobiety prezentują nietypowe objawy. ”

Zawały serca występują, gdy dopływ krwi do części serca jest zablokowany, często przez zakrzepy krwi. Według American Heart Association może się to zdarzyć, gdy tętnice zaopatrujące serce w krew stają się gęste od tłuszczu, cholesterolu i innych substancji, zwanych płytką nazębną.

Mężczyźni i kobiety mogą mieć różne objawy zawału serca, a wiele charakterystycznych objawów, które ludzie znają – takich jak miażdżący ból w klatce piersiowej – występuje częściej u mężczyzn. Z drugiej strony kobiety mogą odczuwać objawy takie jak:

Przytłaczające zmęczenie Ciągłe uciskanie w klatce piersiowej Ból w ramionach, plecach, szyi, szczęce lub brzuchu

Badanie było jednak ograniczone, ponieważ naukowcy wykorzystali próbki z badania Atherosclerosis Risk in Communities (ARIC), które obejmowało 21 szpitali w czterech stanach: Maryland, Minnesota, Mississippi i Północna Karolina. Dane zostały wyodrębnione z dokumentacji medycznej, która mogła pominąć ważne informacje o pacjencie, takie jak historia otyłości lub cukrzycy, dwa stany, o których ostrzega dr Caughey, które są dużymi czynnikami zwiększającymi ryzyko zawału serca.

Badania pokazują jednak złowieszczy trend.

„Kobiety, które przeszły zawały serca, udary i inne choroby sercowo-naczyniowe, nadal doświadczają nieproporcjonalnie wyższej śmiertelności niż mężczyźni” – powiedział dr Joseph A. Hill, redaktor naczelny Circulation, w komunikacie prasowym.

Caughey zaleca, aby kobiety kształciły się w zakresie objawów i leczenia zawałów serca oraz utrzymywały zdrową masę ciała.

„Nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć zdrowy tryb życia serca” – mówi.

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu serca!

Najnowsze w ataku serca

Ciche ataki serca związane ze zwiększonym ryzykiem udaru mózgu

Ciche ataki serca mogą stanowić prawie połowę wszystkich ataków serca w Stanach Zjednoczonych, ale większość pozostaje niewykryta.

Autor: Kaitlin Sullivan 19 marca 2021 r.

Co kobiety muszą wiedzieć o tym, w jaki sposób mogą doświadczać zawału serca inaczej niż mężczyźni?

Kobiety częściej mają nietypowe objawy zawału serca, takie jak zmęczenie, duszność, ból szczęki i pleców oraz nudności.

By Ashley Welch 4 marca 2021

Piłkarz Lindsey Huie wspomina wstrząsające doświadczenie, aby podnieść świadomość rzadkiej formy zawału serca u kobiet

Huie cierpiała na spontaniczne rozwarstwienie tętnicy wieńcowej lub SCAD, rzadki i tajemniczy atak serca, który zwykle występuje u zdrowych kobiet. . . .

By Ashley Welch 16 lutego 2021

7 kroków do samoopieki po zawale serca

To normalne, że po zawale serca czujesz się wstrząśnięty. Dowiedz się, jak możesz zacząć czuć się zdrowiej i pewniej podczas powrotu do zdrowia.

Autor Erica Patino1 lutego 2021

Młodsze kobiety mniej podatne na agresywne leczenie i bardziej narażone na śmierć z powodu https://harmoniqhealth.com/pl/ wstrząsu kardiogennego po zawale serca

Lekarze i pacjenci muszą być świadomi różnych oznak zdarzeń sercowych u kobiet i osób różnych ras i etnicznych.  

Autor: Becky Upham19 października 2020 r.

Szczepionka przeciw grypie może chronić przed atakiem serca w grupach wysokiego ryzyka

Szczepionka przeciw grypie może znacznie zmniejszyć ryzyko zawału serca, udaru mózgu i śmierci u pacjentów wysokiego ryzyka, ale niewielu jest zaszczepionych.

Autor: Kaitlin Sullivan Lipiec 27, 2020

Bonnie Pointer umiera w wieku 69 lat

Założycielka Sióstr Pointer doznała w domu zatrzymania akcji serca.

Autor: Kaitlin Sullivan, 12 czerwca 2020 r.

Strach przed COVID-19 związany z osobami opóźniającymi opiekę nad zawałem serca

Lekarze twierdzą, że szczególnie ważne jest, aby ludzie szukali natychmiastowej pomocy medycznej w przypadku poważnych schorzeń, takich jak zawał serca lub udar. . .

Autor Becky Upham17 kwietnia 2020

Keith Shocklee z Public Enemy alarmuje zdrowie serca po ataku serca

Producent hip-hopu i DJ ma na celu zwiększenie świadomości podczas American Heart Month i Black History Month.

Przez Don RaufLuty 28, 2020

Badania wykazały, że lek na dnę moczanową może również pomóc po zawale serca

Badanie wykazało, że kolchicyna znacznie obniża przyszłe ryzyko u pacjentów po zawale serca.

Przez Don RaufListopad 20, 2019"

Dorastając, miałem trzech głównych terapeutów: Bacha, Beethovena i Rachmaninowa. Moja godzina lub dwie dziennie przy pianinie w pokoju rodzinnym domu mojego dzieciństwa stała się dla mnie swego rodzaju sanktuarium. Ćwiczyłem gamy, kadencje i pasaże, aż były doskonałe, ponieważ rytm – ten słodki wzór między dźwiękiem a ciszą – był czymś, co mogłem kontrolować opuszkami palców. Emocje zostały przetłumaczone na melodię, kiedy grałem na klawiszach w kolorze kości słoniowej i hebanu, czasami zamykając oczy.

Historia muzykoterapii

Od najwcześniejszych dni cywilizacji muzyka była używana do uzdrawiania ciała i duszy oraz do wyrażania tego, co trudno wyrazić słowami. Starożytni greccy filozofowie wykorzystywali muzykę do celów terapeutycznych. Pacjentów maniakalnych uczono słuchania uspokajających melodii fletu, a osoby z depresją – hymnów cymbałowych. W sanktuariach uzdrawiających mieszkali muzycy wraz z lekarzami. W rzeczywistości muzyka Talesa miała leczyć osoby dotknięte zarazą w Sparcie około 600 r. p.n.e.

Nowoczesna muzykoterapia powstała w latach 40. po II wojnie światowej. Tysiące żołnierzy z zespołem stresu pourazowego (PTSD) zostało zinstytucjonalizowanych, niezdolnych do funkcjonowania w społeczeństwie. Muzycy społeczności zaczęli odwiedzać szpitale dla weteranów, aby grać dla osób cierpiących z powodu urazów fizycznych i emocjonalnych.

Warning: When buying an animal, safely meet the seller in person. Never purchase an animal sight unseen.