Report as inappropriate
Color Country Aussies

Color Country Aussies

Breed:

Miniature Australian Shepherd

Owner:

1976churp

Website:

http://www.colorcountryaussies.com

Location:

Cedar City, Utah, United States

Phone:

4355901301

Email:

Email Color Country Aussies
Color Country Aussies Color Country Aussies Color Country Aussies Color Country Aussies Color Country Aussies

Color Country Aussies - Puppies for Sale

Color Country Aussies currently does not have any puppies for sale on PupLookUp.

Some more information about Color Country Aussies:

Artroskopija: minimāli invazīva locītavu procedūra

Ievads

Artroskopija ir progresīva medicīniska procedūra, kas ir radījusi revolūciju ortopēdijas jomā. Tas ļauj ķirurgiem diagnosticēt un ārstēt locītavu problēmas ar ievērojamu precizitāti, minimālu invazivitāti un īsāku atveseļošanās laiku, salīdzinot ar tradicionālajām atklātajām operācijām. Šajā visaptverošajā rokasgrāmatā mēs dziļi iedziļināsimies artroskopijas pasaulē, izpētot tās vēsturi, metodes, lietojumus, ieguvumus un riskus. Neatkarīgi no tā, vai esat pacients, kurš meklē informāciju par potenciālu artroskopisku procedūru, vai medicīnas speciālists, kurš vēlas paplašināt savas zināšanas, šis raksts sniegs jums vērtīgas atziņas .

1. Vēsturiskais skatījums

1.1 Artroskopijas izcelsme

Artroskopija, kas atvasināta no grieķu vārdiem "arthro" (locītava) un "skopein" (skatīties), sakņojas senajā medicīnā. Locītavu struktūru vizuālas pārbaudes koncepcija aizsākās vairāk nekā gadsimtu. Tomēr tikai 20. gadsimtā sāka veidoties artroskopija, kādu mēs to pazīstam šodien.

1912. gadā japāņu ķirurgs, vārdā Dr Masaki Vatanabe, veica pirmo reģistrēto artroskopisko procedūru. Viņš izmantoja cistoskopu, instrumentu, ko parasti izmanto urīnpūšļa pārbaudei, lai vizualizētu ceļa locītavas iekšpusi. Šis novatoriskais darbs lika pamatu artroskopijas kā specializētas ortopēdiskās ķirurģijas jomas attīstībai.

Saite: Amerikas ortopēdisko ķirurgu akadēmija

1.2. Artroskopisko metožu attīstība

Artroskopija tika ievērojami pilnveidota gadu desmitiem pēc tās uzsākšanas. Agrīnie artroskopi bija stingri, ierobežojot to lietderību. Tomēr tehnoloģiskie sasniegumi optikas un instrumentu jomā pakāpeniski uzlaboja artroskopisko procedūru elastību un skaidrību.

1950. gados Japānā doktors Takagi ieviesa pirmo elastīgo artroskopu. Šis sasniegums ļāva palielināt locītavu manevrētspēju un paplašināja artroskopijas iespējas. Iespēja ievietot instrumentus terapeitiskiem nolūkiem iezīmēja vēl vienu pavērsienu šīs jomas attīstībā.

2. Artroskopiskā procedūra

Artroskopija ietver specializēta instrumenta, ko sauc par artroskopu, izmantošanu, kas ir plāna, elastīga caurule, kas aprīkota ar augstas izšķirtspējas kameru un apgaismojuma sistēmu. Šis artroskops tiek ievietots locītavā caur maziem iegriezumiem, kuru garums parasti ir tikai daži milimetri.

2.1. Pirmsoperācijas sagatavošana

Pirms artroskopiskās procedūras pacientiem tiek veikta rūpīga pirmsoperācijas pārbaude. Šis novērtējums ietver detalizētu slimības vēsturi, fizisko izmeklēšanu un bieži vien attēlveidošanas pētījumus, piemēram, rentgena vai MRI skenēšanu. Ir svarīgi identificēt visus medicīniskos apstākļus, kas varētu ietekmēt ķirurģisko plānu.

2.2 Anestēzija artroskopijā

Artroskopiskās procedūras parasti veic vienā no trim anestēzijas veidiem:

2.2.1. Vietējā anestēzija

Vietējā anestēzija ietver anestēzijas līdzekļu injekciju tieši operācijas vietā. To bieži izmanto procedūrām, kas ir minimāli invazīvas un kurām nav nepieciešama pacienta pilnīga bezsamaņa. Operācijas laikā pacienti paliek nomodā un modri, bet nejūt sāpes locītavā.

2.2.2. Reģionālā anestēzija

Reģionālā anestēzija ietver lielākas zonas, piemēram, visas ekstremitātes, sastindzi, izmantojot nervu blokādi. Šo anestēzijas veidu parasti izmanto procedūrām, kas saistītas ar lielākām locītavām, piemēram, plecu vai gurnu.

2.2.3. Vispārējā anestēzija

Vispārējā anestēzija padara pacientu bezsamaņā uz operācijas laiku. Tas parasti ir paredzēts sarežģītākām vai plašākām artroskopiskām procedūrām.

2.3. Artroskopiskie instrumenti

Artroskopiskiem instrumentiem ir izšķiroša nozīme procedūras panākumos. Šie instrumenti ir paredzēti ievietošanai caur artroskopa darba kanāliem, lai manipulētu ar audiem un veiktu dažādus uzdevumus locītavā. Daži izplatīti artroskopiskie instrumenti ir:

  • Zonde: izmanto ieduršanai un zondēšanai, lai novērtētu audu integritāti.
  • Grasper: Paredzēts audu turēšanai un apstrādei.
  • Šķēres: izmanto bojātu audu griešanai vai vaļēju ķermeņa noņemšanai.
  • Skuveklis: izmanto bojātu vai iekaisušu audu noņemšanai.
  • Šuves un enkuri: izmanto plīsušu saišu vai cīpslu labošanai.

2.4. Artroskopiskā tehnika

Pašu artroskopisko procedūru var iedalīt vairākos galvenajos posmos:

2.4.1. Kopīga piekļuve

Ap locītavu tiek veikti nelieli iegriezumi, kas pazīstami kā portāli, lai nodrošinātu piekļuvi artroskopam un instrumentiem. Šie portāli ir izvietoti stratēģiski, lai samazinātu apkārtējo audu bojājumus.

2.4.2. Vizualizācija

Kad artroskops ir ievietots, tas monitorā nodrošina locītavas iekšpuses augstas izšķirtspējas skatu. Ķirurgi var izpētīt locītavu, noteikt problēmas avotu un novērtēt bojājuma apmēru.

2.4.3 Ārstēšana

Atkarībā no diagnozes problēmas risināšanai tiek izmantoti dažādi instrumenti. Tas var ietvert bojāto audu noņemšanu, saplēstu saišu labošanu vai skrimšļa anomāliju novēršanu.

2.5. Pēcoperācijas aprūpe

Pēc artroskopiskās procedūras pabeigšanas pacienti parasti tiek uzraudzīti atveseļošanās zonā. Uzturēšanās ilgums mainās atkarībā no operācijas sarežģītības un izmantotās anestēzijas veida. Pēcoperācijas aprūpe var ietvert:

  • Sāpju vadība
  • Fizioterapija
  • Norādījumi par locītavu aizsardzību
  • Komplikāciju uzraudzība

Saite: OrthoInfo – Amerikas ortopēdisko ķirurgu akadēmija

3. Indikācijas artroskopijai

Artroskopija tiek izmantota

dažādu locītavu slimību diagnostika un ārstēšana. Izvēle izmantot artroskopiju ir atkarīga no iesaistītās locītavas, konkrētās problēmas un pacienta vispārējās veselības. Šeit mēs izpētām dažas izplatītas artroskopijas indikācijas dažādās locītavās.

3.1 Ceļa locītavas artroskopija

Ceļa locītavas artroskopija ir viens no visizplatītākajiem šīs tehnikas lietojumiem, un to izmanto:

3.1.1. Meniska plīsumi

Meniska plīsumi ir izplatīts ceļgala ievainojums, ko bieži izraisa sagriešanās vai tieša trauma. Artroskopija ir ļoti efektīva bojāto meniska audu labošanā vai izņemšanā, veicinot locītavu veselību un darbību.

3.1.2. Priekšējās krusteniskās saites (ACL) plīsumi

ACL plīsumi ir bieži sastopami sportistiem un var izraisīt nestabilitāti un sāpes. Artroskopiskā ACL rekonstrukcija ir standarta procedūra, kas ietver plīsušās saites aizstāšanu ar transplantātu no citas pacienta ķermeņa daļas vai donora avota.

3.1.3. Skrimšļa bojājumi

Artroskopija ļauj ķirurgiem novērtēt un ārstēt skrimšļa bojājumus, piemēram, hondros defektus vai ar osteoartrītu saistītus bojājumus. Procedūras, piemēram, mikrolūzums vai skrimšļa atjaunošana, var palīdzēt mazināt sāpes un uzlabot ceļa darbību.

3.2 Pleca locītavas artroskopija

Plecu locītava ir jutīga pret dažādām problēmām, kuras var atrisināt ar artroskopiju:

3.2.1. Rotatora manšetes plīsumi

Rotatora manšetes plīsumi ir izplatīti un var izraisīt sāpes un funkcionālus ierobežojumus. Artroskopija ļauj ķirurgiem salabot vai atkārtoti piestiprināt plīsušās cīpslas, veicinot uzlabotu plecu funkciju.

3.2.2. Labralas asaras

Plecu skrimšļa malas labralas plīsumi var izraisīt nestabilitāti un diskomfortu. Artroskopija ļauj apgriezt vai labot kauli, palīdzot locītavu stabilitātei.

3.2.3. Sadursmes sindroms

Plecu sadursme notiek, kad rotatora manšetes cīpslas kļūst kairinātas. Artroskopija var noņemt visus kaulu spurus vai iekaisušos audus, atvieglojot ar triecienu saistītos simptomus.

3.3 Gūžas locītavas artroskopija

Gūžas locītavas artroskopija ir strauji augoša joma, ko izmanto dažādu gūžas locītavu problēmu risināšanai:

3.3.1. Femoroacetabular trieciens (FAI)

FAI ir stāvoklis, kad gūžas kauli nesaskan pareizi, izraisot berzi un sāpes. Artroskopiskās metodes var pārveidot kaulus un noņemt saskaras struktūras.

3.3.2. Labralas asaras

Līdzīgi kā plecu asaras, arī gūžas locītavas plīsumi var izraisīt sāpes un diskomfortu. Gūžas locītavas artroskopija ļauj labot vai attīrīt gūžas locītavas.

3.3.3. Sinovīts

Gūžas gļotādas iekaisumu, kas pazīstams kā sinovīts, var novērst ar artroskopiju, noņemot iekaisušos audus.

3.4. Elkoņa un plaukstas locītavas artroskopija

Artroskopija ir retāk sastopama elkoņa un plaukstas locītavās, taču tā joprojām var būt noderīga īpašos apstākļos:

3.4.1. Teniss un golfa spēlētāja elkonis

Šie apstākļi ir saistīti ar iekaisumu un apakšdelma muskuļu cīpslu bojājumiem. Artroskopija var palīdzēt diagnosticēt un ārstēt šīs problēmas, parasti veicot attīrīšanu.

3.4.2. Plaukstas locītavas saišu plīsumi

Plaukstas locītavas saišu plīsumi var izraisīt nestabilitāti un sāpes. Artroskopija var palīdzēt atjaunot vai atjaunot bojātās saites.

3.5 Potītes artroskopija

Potītes locītava var gūt labumu arī no artroskopijas šādos gadījumos:

3.5.1. Osteohondrālie bojājumi

Osteohondrālie bojājumi ietver gan kaulu, gan virsējo skrimšļu bojājumus. Artroskopija var novērst šos bojājumus, izmantojot dažādas metodes, piemēram, mikrolūzumu vai potēšanu.

3.5.2. Sadursme ar potīti

Potītes sadursme, ko bieži izraisa kaulu spieķi vai mīksto audu kairinājums, var ārstēt ar artroskopiju, noņemot saskarē esošās struktūras.

Šie ir tikai daži piemēri no daudzajiem stāvokļiem, kurus var diagnosticēt un ārstēt ar artroskopiju. Ir svarīgi atzīmēt, ka specifiskās artroskopijas indikācijas var atšķirties atkarībā no pacienta individuālajiem apstākļiem un ķirurga kompetences.

Saite: AAOS – artroskopijas pārskats

4. Artroskopijas priekšrocības

Artroskopija piedāvā vairākas būtiskas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālo atvērto ķirurģiju, padarot to arvien populārāku iespēju daudziem pacientiem un ķirurgiem.

4.1. Minimāli invazīvs raksturs

Viena no artroskopijas raksturīgajām iezīmēm ir tās minimāli invazīvā pieeja. Tradicionālās atklātās operācijas prasa lielus iegriezumus, lai piekļūtu skartajai zonai, izraisot būtiskākus audu bojājumus, sāpes un ilgāku atveseļošanās laiku. Savukārt artroskopija ietver nelielus iegriezumus, līdz minimumam samazinot apkārtējo audu traumu. Tas noved pie mazākām pēcoperācijas sāpēm un ātrākas dzīšanas.

4.2. Samazināts atkopšanas laiks

Artroskopijas minimāli invazīvā daba nozīmē īsāku atveseļošanās periodu. Pacienti parasti izjūt mazāku diskomfortu un bieži vien var atsākt savas ikdienas aktivitātes un atgriezties darbā vai sportā ātrāk nekā ar atklātu operāciju. Šis samazinātais dīkstāves laiks ir īpaši pievilcīgs sportistiem un cilvēkiem ar aizņemtu dzīvesveidu.

4.3 Precīza diagnoze

Artroskopija nodrošina ķirurgiem tiešu un palielinātu skatu uz locītavas iekšpusi. Šis detalizācijas līmenis ļauj precīzi diagnosticēt pamatā esošo problēmu. Ķirurgs var vizuāli apstiprināt problēmu un attiecīgi pielāgot ārstēšanu, samazinot nevajadzīgas vai neefektīvas iejaukšanās risku.

4.4. Mazāks komplikāciju risks

Mazāki iegriezumi un mazāki audu bojājumi samazina arī komplikāciju risku, piemēram, infekciju un pārmērīgu asiņošanu. Turklāt artroskopijas minimāli invazīvā būtība samazina rētu un nervu vai asinsvadu bojājumu iespējamību.

5. Iespējamie riski un komplikācijas

Lai gan artroskopija parasti tiek uzskatīta par drošu, tāpat kā jebkura medicīniska procedūra, tai ir daži iespējamie riski un komplikācijas, kas būtu jāzina pacientiem un veselības aprūpes sniedzējiem.

5.1. Infekcija

Infekcija ir risks, kas saistīts ar jebkuru ķirurģisku procedūru, tostarp artroskopiju. Neskatoties uz minimāli invazīvo artroskopijas raksturu, joprojām pastāv neliela infekcijas iespējamība griezuma vietās vai locītavā. Ķirurgi veic piesardzības pasākumus, lai samazinātu šo risku, tostarp sterilizē instrumentus un uztur sterilu ķirurģisko vidi.

5.2 Asiņošana

Asiņošana ir vēl viena iespējamā komplikācija. Lai gan artroskopija ietver minimālu audu bojājumu, procedūras laikā var rasties asiņošana. Ķirurgi ir apmācīti efektīvi kontrolēt asiņošanu un uzraudzīt pacienta stāvokli visā operācijas laikā.

5.3. Nervu un asinsvadu bojājumi

Lai gan artroskopija ir precīza, procedūras laikā pastāv minimāls risks sabojāt tuvumā esošos nervus vai asinsvadus. Ķirurgi izmanto savas zināšanas un attēlveidošanas norādījumus, lai izvairītos no šādām komplikācijām, taču tās ir iespējamas.

5.4. Stīvums un sāpes

Dažiem pacientiem var rasties pēcoperācijas stīvums un sāpes, kas parasti ir īslaicīgas. Šo diskomfortu var novērst ar pretsāpju līdzekļiem un fizikālo terapiju.

5.5 Asins recekļi

Lai gan tas ir reti, asins recekļu veidošanās risks pastāv pēc jebkuras operācijas. Pacienti bieži tiek mudināti kustināt locītavas un apakšējās ekstremitātes, lai novērstu trombu veidošanos, un profilaktiskie pasākumi var ietvert asins šķidrinātājus augsta riska personām.

Contents

Warning: When buying an animal, safely meet the seller in person. Never purchase an animal sight unseen.