Report as inappropriate
Color Country Aussies

Color Country Aussies

Breed:

Miniature Australian Shepherd

Owner:

1976churp

Website:

http://www.colorcountryaussies.com

Location:

Cedar City, Utah, United States

Phone:

4355901301

Email:

Email Color Country Aussies
Color Country Aussies Color Country Aussies Color Country Aussies Color Country Aussies Color Country Aussies

Color Country Aussies - Puppies for Sale

Color Country Aussies currently does not have any puppies for sale on PupLookUp.

Some more information about Color Country Aussies:

Prevalencia vapingu u mužov je však vyššia

Používateľ však namiesto dymu vdychuje paru. Toto zariadenie, pôvodne vydané na pomoc fajčiarom prestať fajčiť, je teraz široko používané dospievajúcimi a dospelými ako rekreačné zariadenie.

Vape pero alebo e-cigareta sa zvyčajne skladá z batérie, vyhrievacieho prvku (známeho aj ako atomizér), náplne, ktorá drží kvapalinu, a náustku, ktorý umožňuje užívateľovi vdychovať paru. Používateľ naplní zariadenie elektronickej cigarety malým zásobníkom obsahujúcim návykové chemické vlastnosti, ktoré sa potom vdychujú ako para.

Vaping a akné – odbúravanie:

Zatiaľ čo existuje obmedzený výskum účinkov vapingu na pokožku, niektoré štúdie naznačujú, že vaping môže prispievať k akné. Rôzne komponenty vo vape pere, ako je vykurovacie teleso a samotná para, môžu dráždiť pokožku, čo vedie k akné.

Aj keď sa vo výparníku nachádza množstvo chemikálií, ktoré môžu dráždiť pokožku a viesť k akné, dve hlavné zložky sú:

 • Propylénglykol. Táto chemikália je široko používaná v nikotínových výrobkoch a je to číra, bezfarebná kvapalina s mierne sladenou chuťou. Táto chemikália produkuje paru vdychovanú z vapu alebo elektronickej cigarety. Propylénglykol tvorí 80% až 92% z celkovej zložky obsiahnutej v kvapaline vape.
 • Rastlinný glycerín. Tento produkt, o ktorom je známe, že vytvára hustejšie oblaky pary vo výparníkoch, je sladká látka podobná oleju, ktorá sa používa hlavne vo väčších výparníkoch.

Aj keď propylénglykol a rastlinný glycerín nie sú komedogénne, čo znamená, že neupchávajú póry, stále je známe, že spôsobujú podráždenie a citlivosť pokožky, čo vedie k akné a bakteriálnym infekciám kože.

Ďalšou bežne pridávanou zložkou v náplni e-cigarety je príchuť. Ochucovacie chemikálie (nazývané aldehydy) sa používajú vo výparoch na výrobu rôznych príchutí pri vdychovaní pár. Príchute sa môžu pohybovať od vanilky po maliny a pomáhajú pri celkovej chuti produktu. Neexistujú žiadne vedecké údaje, ktoré by tvrdili, že aldehydy spôsobujú akné; je však známe, že aj toto môže u niektorých používateľov spôsobiť podráždenie, citlivosť alebo alergickú reakciu.

Nikotín a vaping

Nikotín je primárnym zdrojom, ktorý sa nachádza v e-cigaretách, o ktorých je známe, že spôsobujú akné.

Štandardné množstvo nikotínu obsiahnutého vo výparoch je vo všeobecnosti okolo 0,3 % až 5 % z celkového objemu obsiahnutého v tekutine. Nikotín je prírodný produkt pestovaný na celom svete a používaný ako stimulant. Tento produkt je vysoko návykový a zvyčajne sa používa rekreačne.

Jedna štúdia zistila, že nikotín v e-cigaretách môže sťahovať cievy a znižovať prietok krvi, čím zvyšuje produkciu mazu v pokožke a vedie k upchávaniu pórov a akné. Nikotín je tiež známy tým, že spôsobuje zápalovú reakciu, ktorá môže podporovať rast baktérií na povrchu kože.

Je známe, že nikotín sa absorbuje cez povrch pokožky prostredníctvom dymu z tretej ruky (THS). THS je nikotínový produkt, ktorý sa usadzuje na pokožke, oblečení a dokonca aj na povrchoch stien a pracovných dosiek po tom, čo prestane fajčiť alebo vaping. Predpokladá sa, že sa absorbuje cez povrch pokožky a môže spôsobiť zápal, podráždenie a akné.

Ďalšie faktory, ktoré treba zvážiť

Vaping môže spôsobiť množstvo, dlhotrvajúcich vedľajších účinkov na povrch pokožky, vrátane:

 • Predčasné starnutie pokožky. Nikotín môže spôsobiť predčasné starnutie pokožky v dôsledku zúženia krvných ciev a zníženia množstva kyslíka a živín dodávaných do kožných buniek. To spôsobuje vrásky, zmenu farby a ďalšie známky starnutia.
 • Oneskorené hojenie rán. Zistilo sa, že nikotín inhibuje rast nových krvných ciev, čo je nevyhnutné pre hojenie. Ukázalo sa tiež, že nikotín potláča imunitnú odpoveď, čo môže tiež spomaliť proces hojenia.
 • Zvýšená pravdepodobnosť infekcií. Ukázalo sa, že nikotín potláča imunitnú odpoveď, čím sa znižuje pravdepodobnosť, že telo bude účinne bojovať s infekciami. To môže zvýšiť riziko vzniku závažných infekcií, najmä u pacientov s oslabeným imunitným systémom.
 • Suchá koža. Nikotín môže viesť k suchej pokožke v dôsledku vazokonstrikčných vlastností. To znamená, že môže zúžiť krvné cievy v koži, čím sa zníži prietok krvi. Tým sa znižuje množstvo vlhkosti a živín, ktoré sa dostanú do kožných buniek.

Muži a ženy sú rovnako ohrození výskytom akné spôsobeného vapingom. Prevalencia vapingu u mužov je však vyššia. Výskumy ukazujú, že muži častejšie používajú vaping ako metódu na odvykanie od fajčenia a vapujú dlhšie ako ženy. Ženy sú s väčšou pravdepodobnosťou ovplyvnené svojimi priateľmi a rodinou, aby začali vapovať; nefajčia však tak často ani toľko ako muži.

Je dôležité poznamenať, že je potrebný ďalší výskum, aby sa potvrdilo, že vaping spôsobuje akné. Výskum však dospel k záveru, že nikotín a ďalšie chemikálie nachádzajúce sa v e-cigaretách spôsobujú akné a dráždia povrch pokožky.

Úplné prestať fajčiť alebo vaping je vždy dobrý nápad pre celkové zdravie vašej pokožky a tela.

Chronický zápal môže byť pre trpiacich vyčerpávajúci a bolestivý. Môže ovplyvniť všetko od kĺbov až po črevá a súvisí s rôznymi chronickými zdravotnými problémami, ako sú srdcové choroby a cukrovka. Zdravá strava s vysokým obsahom protizápalových potravín môže pomôcť zmierniť príznaky chronického zápalu a môže tiež pomôcť zvrátiť príznaky chronických zdravotných problémov.

Kľúčové poznatky:

 • Chronický zápal je pretrvávajúca imunitná odpoveď počas dlhého obdobia. Je spojená s mnohými zdravotnými problémami a chorobami.
 • Chronický zápal môže byť spôsobený mnohými vecami, vrátane vystavenia dráždivým látkam počas dlhého obdobia, opakovaných epizód akútneho zápalu alebo zlyhania pri zistení základnej príčiny zápalu.
 • Je známe, že množstvo potravín pomáha zmierniť príznaky chronického zápalu. Potraviny, ako sú orechy a semená, ako aj bobule, majú mnoho protizápalových vlastností a možno ich ľahko pridávať do každodenných jedál.

Čo je chronický zápal?

Chronický zápal je stav pretrvávajúcej imunitnej aktivácie, zvyčajne trvajúcej mesiace alebo roky, je spojený s rôznymi zdravotnými problémami, ako sú srdcové choroby, rakovina a cukrovka. Chronické zápalové ochorenia sú hlavnou príčinou úmrtí vo svete.

Príznaky chronického zápalu

Chronický zápal sa môže prejavovať mnohými spôsobmi a symptómy sa môžu líšiť v závislosti od základnej príčiny a lokalizácie. Niektoré z bežných príznakov sú:

 • Málo energie
 • Bolesť a stuhnutosť kĺbov
 • Zdravotné problémy s trávením
 • Alergie a astma
 • Kožné problémy
 • Poruchy nálady
 • Nabrať váhu

Príčiny chronického zápalu

Existujú tri hlavné faktory, ktoré môžu zvýšiť náchylnosť človeka na chronický zápal:

 1. Neschopnosť dostať sa k hlavnej príčine akútneho zápalu. Keď k tomu dôjde, infekcia alebo problém spôsobujúci akútny zápal sa môže stať chronickým.
 2. Vystavenie dráždivým látkam s nízkou úrovňou. To môže spôsobiť nahromadenie zápalu počas dlhého obdobia. Príkladom môže byť vystavenie sa zápalovým potravinám, ktoré sa konzumovali v priebehu rokov predtým, než sa stali problémovými.
 3. Opakujúce sa epizódy akútneho zápalu. Ide o nahromadenie zápalu v priebehu času v dôsledku neschopnosti tela úplne zbaviť telo toxínov, čo spôsobuje zápal medzi epizódami akútneho zápalu. Príkladom toho môže byť chronická dna.

Prečo je zdravá strava dôležitá?

Zdravá strava je dôležitá na to, aby pomohla znížiť oxidačný stres, ku ktorému dochádza, keď existuje nerovnováha medzi produkciou voľných radikálov a schopnosťou tela ich neutralizovať antioxidantmi. To môže spôsobiť, že bude pracovať veľmi tvrdo a nadčas, spôsobiť zvýšený chronický zápal.

Po druhé, zdravá protizápalová strava môže podporiť mikrobióm zdravého chlapa, ktorý je rozhodujúci pri regulácii imunitného systému. A napokon, správna protizápalová strava vám môže pomôcť udržať si sýtosť, čím sa zníži príjem prozápalových potravín, ktoré môžu spôsobiť zápal.

10 potravín, ktoré pomáhajú znižovať chronický zápal

Zdravá strava pozostávajúca z mnohých rôznych superpotravín môže výrazne pomôcť so zápalom. Zahrnutie nižšie uvedených potravín môže ponúknuť širokú škálu zdravotných výhod a znížiť riziko chronických ochorení, ako je cukrovka a srdcové choroby.

 • Mastné ryby. Ryby ako losos, tuniak a sardinky sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré preukázateľne znižujú zápal a tiež pomáhajú znižovať riziko chronických, celoživotných zdravotných problémov. Mastné ryby sú vo všeobecnosti cenovo výhodné a ľahko sa pripravujú.
 • Bobule. Jahody, čučoriedky, maliny a černice sú bohaté na antokyány, pigment, ktorý tvorí červenú a fialovú farbu bobúľ. Tieto antokyány sú bohaté na antioxidanty a protizápalové zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť znížiť zápal. Bobule sa dajú pridať takmer do čohokoľvek alebo ich konzumovať surové. Bobule tiež obsahujú veľa minerálov, ktoré majú protizápalové vlastnosti.
 • Listová zeleň. Špenát, kel a listová zelenina sú bohaté na vitamíny, ako sú vitamíny, C, K a A, a obzvlášť bohaté na vitamín E, ktorý je známy ako silný antioxidant. Listovú zeleninu môžete pridať do smoothies alebo ju jesť samostatne vo výdatných šalátoch s orechmi a semienkami.
 • Orechy a semená. Orechy ako mandle, vlašské orechy a semená, ako sú konopné a slnečnicové semienka, sú bohaté na zdravé tuky, vlákninu a antioxidanty. Môžu sa ľahko pridať do smoothies alebo ovsených vločiek a je známe, že pomáhajú znižovať zápal. Orechy a semená sú tiež známe tým, že pri pravidelnej konzumácii podstatne znižujú riziko cukrovky a srdcových chorôb.
 • Kurkuma. Korenie, ktoré dáva kari žltú farbu a chuť. Aktívnou zložkou je kurkumín. Je to silná protizápalová zlúčenina, ktorá znižuje zápal a tiež znižuje riziko srdcových ochorení.
 • Zázvor. Ďalšie korenie, ktoré obsahuje zlúčeniny s protizápalovými vlastnosťami, ktoré môžu pomôcť znížiť chronický zápal. Táto superpotravina sa dá pridať do mnohých jedál a výborne chutí v kari.
 • Olivový olej. Zdravý tuk s obsahom kyseliny olejovej a ďalších antioxidantov. Obsahuje tiež Omega-3 mastné kyseliny, ktoré môžu pomôcť znížiť zápal a znížiť riziko srdcových ochorení. Ak používate olivový olej, 1 polievkovú lyžicu môžete pridať na panvicu pred vyprážaním mäsa alebo zeleniny.

Contents

Warning: When buying an animal, safely meet the seller in person. Never purchase an animal sight unseen.